slide
slide

Rehabilitacji

 

mgr  Bartłomiej Hajduk

Bartłomiej Hajduk absolwent AWF  Kraków wydział Fizjoterapii. Pracuje w oparciu o nowoczesne metody terapii manualnej takie jak TERAPIA POWIĘZIOWA TKANEK MIĘKKICH,  NAP , PNF,  MULLIGAN, TAPING MEDYCZNY oraz zabiegi fizykoterapeutyczne wspomagające leczenie. Zapraszamy na wizytę.

mgr Anna Kuś 

Anna Kuś absolwentka studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia Collegium Medicum  U.J
Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z pacjentami ortopedycznymi, po urazach,zabiegach operacyjnych a także schorzeniach przeciążeniowych narządu ruchu i kręgosłupa.
W swojej pracy ceni sobie terapię manualna opartą o współcześnie stosowane metody fizjoterapeutyczne jak:
-Funkcjonalna terapie manualna według koncepcji B.Muligana
-Współczesne metody diagnozy i leczenia tkanek miękkich według dr J. Ciechomskiego
-Kinezjotaping
-Terapie według Koncepcji PNF
-Terapie funkcjonalną w uszkodzeniach stawu barkowego i kolanowego
-Terapie manualna stawów skroniowo-żuchwowych
– Terapia zespołów bólowych kręgosłupa i powikłań z nimi związanych(migreny,drętwienia kończyn,osłabienie siły mm)
– Trening mięśni głębokich brzucha oraz mm dna miednicy
– Terapie mięsiwo – powięziowe oraz masaż głęboki

 

Poradnia czynna :

Pon.- Pt.  9.00- 20.00

W  poradni rehabilitacyjnej zajmujemy się diagnozowaniem oraz planowaniem leczenia zaburzeń narządu ruchu obejmującym zarówno zagadnienia ortopedyczne jak i neurologiczne czy urazowe. Korzystając z najnowszych metod terapeutycznych rozwiązujemy problemy dotyczące zarówno kręgosłupa jak i stawów obwodowych. Rozpoznawanie chorób układu ruchu opiera się na wywiadzie, badaniu fizykalnym, testach diagnostycznych. W naszym Centrum Medycznym możliwe jest wykonanie potrzebnych badań ultrasonograficznych i radiologicznych niezbędnych do rozpoznania.

 

NOWOŚĆ  – LASER WYSOKOENERGETYCZNY – NOWA SZYBKO DZIAŁAJĄCA  FORMA  TERAPII

Laser wysokoenergetyczny należny do rodzajów zabiegów biostymulacyjnych, które leczą tkanki poprzez ich regenerację na poziomie komórkowym.
Moc wyjściowa jest 30 razy wyższa w porównaniu z konwencjonalną laseroterapią.
Pozwala na bardzo głębokie przenikanie światła laserowego i efektywną stymulację tkanki oraz receptorów bólu nawet do głębokości 12 cm.

Terapia laserem wysokoenergetycznym jest szybką i skuteczną metodą leczenia niewywołującą efektów ubocznych, którą można zastosować w dowolnym miejscu w obrębie ciała.
Lasery wysokoenergetyczne w momencie dotarcia do skóry tworzy w ludzkiej tkance falę fotomechaniczną stymulującą wolne zakończenia nerwowe i inne receptory bólu w tkance podskórnej, blokuje ścieżki bólowe w układzie nerwowym i przynosi natychmiastową ulgę w bólu. Ponadto mechaniczna fala stymuluje miejscowe mikr okrążenie i wspiera drenaż limfatyczny chorego obszaru. Terapia laserem wysokoenergetycznym skutecznie leczy tkanki, jednocześnie dostarczając silnej i nieuzależniającej formy leczenia bólu.

Laser ten silnie wspomaga naturalne zdolności organizmu do regeneracji przy wystąpieniu stanu zapalnego (alergia, urazy, zabieg chirurgiczny), znacząco wspomaga pracę układu limfatycznego w obrzękach, poprawia mikr okrążenie w tkankach, powodując szybkie gojenie.

 

Jest zabiegiem idealnym w  świeżych urazach, ostrym bólu – powoduje silną, długotrwałą i szybką ulgę , bardzo dobre efekty terapeutyczne daje  także w  dolegliwościach przewlekłych.

 

KIEDY  MOŻNA  ZASTOSOWAĆ TERAPIĘ LASEREM WYSOKOENERGETYCZNYM 

Główne wskazania lasera wysokoenergetycznego:

-dysfunkcje mięśniowo-kostne (skręcenia, naderwanie więzadeł itp.),

– dysfunkcje stawowe

– lumbago, rwa kulszowa, bóle krzyża,

– ból różnego pochodzenia,

– procesy zapalne (zapalenia okołostawowe, zapalenie nadkłykci, zapalenie ścięgien, zapalenie kaletki itp.),

 -obrzęki na skutek zaburzenia krążenia krwi, limfy,

-urazy mięśni oraz ścięgien

-zespół bolesnego barku
-łokieć „Tenisisty” , „Golfisty”

-zapalenie powięzi podeszwowej

-ostroga piętowa

-zapalenie kaletki

-punkty spustowe

-ból mięśniowo-powięziowy

 

ZAJMUJEMY SIĘ LECZENIEM : 

Bólu kręgosłupa , dyskopatii , rwy kulszowej , choroby reumatoidalnej (RZS) , choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa , skręceń , zwichnięć  stawów skokowych , stanów po złamaniach  , stanów po ortopedycznych zabiegach operacyjnych , bólu mięśniowych , zapaleń ścięgien i stawów , urazów neurologicznych ( udary)  oraz wielu innych .

 

  RODZAJE TERAPII  FIZYKALNEJ 

 • Laseroterapia

 • Lampa Solaris

 • Ultradźwięki

 • Pole Magnetyczne (magnetronik)

 • Prąd Galwaniczny

 • Jonoforeza

 • Prądy Diadynamiczne (DD)

 • Interdyn (Prąd Interferencyjny)

 • TENS

 • Prąd Traeberta

 • Elektrostymulacja

 • Krioterapia

 • Tonoliza

 • Ultradźwięki

WYBRANE  METODY MANUALNE I KONCEPCJE WYKORZYSTYWANE W NASZYM GABINECIE :

PNF jest przykładem neurofizjologicznego kompleksowego systemu oddziaływania terapeutycznego opartego na najnowszych osiągnięciach nauk medycznych, którego celem jest praca nad utraconą funkcją. Ze względu na szerokie możliwości oddziaływania koncepcja stosowana jest nie tylko w problemach neurologicznych, ale także w ortopedii, chorobach nerwowo-mięśniowych, wadach postawy, czy skoliozach.

Ibita Bobath – jest koncepcją wykorzystywaną do rehabilitacji pacjentów z uszkodzeniem centralnego układu nerwowego (udar, uraz czaszkowo-mózgowy, SM, stłuczenie mózgu) rozwiązująca problemy i zaburzenia funkcji, ruchu i napięcia mięśniowego.

Terapia manualna N.A.P. –  łączy koncepcję tradycyjnej terapii manualnej zajmującej się biomechaniką stawów i neurodynamiką tkanek z neurofizjologiczną wiedzą. Jest integracją nerwowo-ortopedycznej koncepcji terapii manualnej stosowanej w neurologii, ortopedii i traumatologii. Celem terapii jest  zapobieganie i eliminowanie zaburzeń strukturalnych spowodowanych m.in. przez nieprawidłowy tryb życia.

Terapia Manualna wg Briana Mulligana – specjalistyczna, uznana na całym świecie, bezpieczna i efektywna koncepcja diagnostyczno-terapeutyczna mobilizacji stawowej połączonej z ruchem. Doskonale sprawdza się w przypadku fizjoterapii stosowanej po urazach sportowych jak i w dolegliwościach bólowych stawów obwodowych oraz odkręgosłupowych.

Terapia Mckenziego – opiera się na specjalnych protokołach diagnostycznych składających się z dokładnego wywiadu chorobowego, pozwalającego precyzyjnie ustalić zachowanie objawów oraz ich zmienność w ciągu doby. Taki sposób diagnozowania pozwala w wielu wypadkach znacznie wcześniej zidentyfikować źródło dolegliwości, niż mogą to zrobić skomplikowane, drogie badania obrazowe (rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa). Ten sposób badania oddaje też nieocenione usługi przy różnicowaniu bólów rzeczywiście wychodzących z kręgosłupa i takich, które tylko promieniują do pleców, zaś pochodzą z innych narządów (np. kobiecego narządu rodnego). Poprawnie przeprowadzone badanie pozwala precyzyjnie zakwalifikować objawy do jednego z zespołów klinicznych oraz wprowadzić odpowiedni sposób leczenia nastawiony na eliminację przyczyn.

Metoda Kinesiotapingu – jest systemem opartym na mechanicznym oraz sensorycznym działaniu specjalnego wzorowanego na mechanice ludzkiej skóry plastra. Kinesiotaping łączy się najczęściej z rehabilitacją ruchową – z metodą PNF, terapią manualną, czy terapią tkanek miękkich. Pomaga ona utrzymać efekty rehabilitacji na dłuższy okres lub do następnej wizyty fizjoterapeutycznej.

Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych z funkcjonalną diagnostyką narządu ruchu –
 metoda rozpoznawania i eliminowania obszarów nadwrażliwości bólowej, wykorzystywana w leczeniu 
zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, stanów pourazowych tk. miękkich: po skręceniach, 
zwichnięciach, zerwaniach, naderwaniach, urazach i przeciążeniach sportowych, ograniczeniach ruchomości,
 przeciążeniach związanych z charakterem pracy (bolesny bark, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zespół cieśni 
nadgarstka i wiele innych). 
 

 

Administrator

25 maja 2018

Klauzula informacyjna dotycząca pacjentów Centrum Medycznego Biotamed

1. Drogi Pacjencie, Administratorem Twoich danych osobowych jest Centrum Medyczne Biotamed Przychodna , zwane dalej: „Administratorem”. Możesz skontaktować się z Administratorem pisząc na adres:biuro@biotamed.pl lub telefonując pod numer: 12 3070344, 535 609 676 .

2. Twoje dane przetwarzane są w celu ochrony stanu zdrowia, świadczenia usług medycznych, zarządzania udzielaniem tych usług oraz leczenia. Podstawą prawną przetwarzania pozyskanych danych jest Ustawa z dnia 6 listopada 2008r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

3. Twoje dane osobowe przetwarzane są wyłącznie w zakresie związanym z realizacją powyższych celów. Nie udostępniamy Twoich danych innym odbiorcom oprócz podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa.

4. Administrator nie zamierza przekazywać Twoich danych do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowych, chyba ,że bierzesz udział w badaniach klinicznych i wyraziłeś na to zgodę .

5. Twoje dane będą przechowywane nie dłużej niż jest to konieczne, tj. przez okres wyznaczony właściwym przepisem prawa: Ustawa z dnia 6 listopada 2008r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

6. Masz prawo żądać od Administratora dostępu do swoich danych, ich sprostowania, zaktualizowania, jak również masz prawo do ograniczenia przetwarzania danych. Zasady udostępnienia dokumentacji medycznej zostały określone przez przepisy polskiego prawa.

7. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przez Administratora przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.

8. Przekazaniem nam Twoich danych osobowych jest wymogiem ustawowym, dotyczy każdego Pacjenta, wobec którego realizujemy cele opisane w punkcie 2.

9. W oparciu o Twoje dane osobowe Administrator nie będzie podejmował wobec Ciebie zautomatyzowanych decyzji, w tym decyzji będących wynikiem profilowania*.

* Profilowanie oznacza dowolną formę zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, które polega na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej, w szczególności do analizy lub prognozy aspektów dotyczących pracy tej osoby fizycznej, jej sytuacji ekonomicznej, zdrowia, osobistych preferencji, zainteresowań, wiarygodności, zachowania, lokalizacji lub przemieszczania się.