slide
slide

Rehabilitacji

 

Mgr Bartłomiej Hajduk

Bartłomiej Hajduk jest absolwentem studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z pacjentami  po kontuzjach sportowych, po urazach,zabiegach operacyjnych a także schorzeniach przeciążeniowych narządu ruchu i kręgosłupa.

Mgr Anna Kuś

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku fizjoterapia Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy z pacjentami ortopedycznymi, po urazach,zabiegach operacyjnych a także schorzeniach przeciążeniowych narządu ruchu i kręgosłupa.
W swojej pracy ceni sobie terapię manualna opartą o współcześnie stosowane metody fizjoterapeutyczne jak:
-Funkcjonalna terapie manualna według koncepcji B.Muligana
-Współczesne metody diagnozy i leczenia tkanek miękkich według dr J. Ciechomskiego
-Kinezjotaping
-Terapie według Koncepcji PNF
-Terapie funkcjonalną w uszkodzeniach stawu barkowego i kolanowego
-Terapie manualna stawów skroniowo-żuchwowych
-Terapia zespołów bólowych kręgosłupa i powikłan z nimi związanych(migreny,drętwienia kończyn,osłabienie siły mm)
-Trening mięsni głębokich brzucha oraz mm dna miednicy
-Terapie mięsniowo-powieziową oraz masaż głęboki
-rozstęp mięśnia prostego po porodzie
-blizna po cesarskim cięciu

-masaż KOBIDO 

Mgr Nina Kujawska– aktualnie urlop długoterminowy 

Nina Kujawska jest absolwentką dwustopniowych studiów fizjoterapii na Akademii Medycznej Collegium Medicum w Bydgoszczy. Wykorzystuje swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności by masażem oraz indywidualnie dobranymi ćwiczeniami pomagać pacjentom zarówno neurologicznym jak i ortopedycznym. Od 2017 roku prowadzi zajęcia w szkole rodzenia oraz rozwija wiedzę także w kierunku fizjoterapii uroginekologicznej. W pracy wykorzystuje wiedzę i umiejętności zdobyte na licznych kursach . Szczególny nacisk kładzie na fizjoterapią w okresie ciąży i po porodzie .
Fizjoterapia dla kobiet w ciąży i po porodzie:
Oferta obejmuje:
-masaż kobiet w ciąży
-ćwiczenia dla kobiet w ciąży z uwzględnieniem ćwiczeń mięśni dna miednicy
-ćwiczenia dla kobiet po porodzie z uwzględnieniem ćwiczeń mięśni dla miednicy
-taping dla kobiet w ciąży i po porodzie
W czym mogę pomóc?
-bóle kręgosłupa w ciąży oraz po ciąży
-problemy krążeniowe
-zaburzeniach krążenia układu limfatycznego (obrzęki)
-rozstęp mięśnia prostego w ciąży
-rozstęp mięśnia prostego po porodzie
-blizna po cesarskim cięciu

Mgr Grzegorz Józefko

Mgr Katarzyna Wójcik

 

Poradnia czynna:

Pon.- Pt. 9.00- 20.00

W poradni rehabilitacyjnej zajmujemy się diagnozowaniem oraz planowaniem leczenia zaburzeń narządu ruchu obejmującym zarówno zagadnienia ortopedyczne jak i neurologiczne czy urazowe. Korzystając z najnowszych metod terapeutycznych rozwiązujemy problemy dotyczące zarówno kręgosłupa jak i stawów obwodowych. Rozpoznawanie chorób układu ruchu opiera się na wywiadzie, badaniu fizykalnym, testach diagnostycznych. W naszym Centrum Medycznym możliwe jest wykonanie potrzebnych badań ultrasonograficznych i radiologicznych niezbędnych do rozpoznania.

 FALA UDERZENIOWA

Fala uderzeniowa stanowi jeden z najbardziej skutecznych sposobów leczenia bólu związanego z układem domięśniowo-kostnym. Wskazania do zastosowania leczenia falami uderzeniowymi: ból ścięgna Achillesa, zapalenie powięzi podeszwowej, zapalenie i zwapnienie ścięgien stawu barkowego, łokieć tenisisty,łokieć golfisty, zapalenie więzadła rzepki(kolano skoczka), ostrogi piętowe, ból w okolicy biodra, ból dłoni strony nadgarstka (cieśń nadgarstka),bólowe punkty spustowe, ból przyczepu ścięgna podkolanowego, akupunktura i wiele innych.

SUCHE IGŁOWANIE

Suche igłowanie jest metodą polegająca na lokalizacji i dezaktywacji mięśniowo – powięziowych punktów spustowych . Aktywny punkt spustowy powoduje dolegliwości bólowe o charakterze miejscowym . Powstaje one najczęściej na skutek przeciążenia układu ruchu , urazu , naciągnięcia czy długotrwałej pracy w jednej pozycji . Nie bez znaczenia dla powstawania punktów spustowych jest towarzyszący nam stres , napięcia emocjonalne , niedobory mikroelementów i witamin oraz zaburzenia metaboliczne .

Jeśli ból utrudnia Ci codzienne funkcjonowanie , nie pomagają leki p/ bólowe oraz inne metody terapeutyczne – sprawdź jaką ulgę przynosi metoda suchego igłowania .

Wskazania: łokieć tenisisty, bóle odcinka lędźwiowego, kolano biegacza, zapalenie ścięgna Achillesa, ostroga piętowa, bóle stawu barkowego.

Czas trwania zabiegu: 30 min, ilość i częstotliwość zabiegów ustalana jest indywidualnie przez terapeutę, zgodnie z potrzebami indywidualnymi pacjenta .

Przebieg zabiegu: metoda suchego igłowania polega na wprowadzeniu cienkiej igły akupunkturowej w miejsce aktywnego punktu spustowego. W efekcie tego działania dochodzi do poluzowania włókien mięśniowych i ustąpienia napięcia i dolegliwości bólowych . Zabieg jest mało inwazyjny i bezpieczny dla pacjenta . Wbijanie igły akupunkturowej jest bezbolesne , natomiast dezaktywacja punktu spustowego wywołuje drażnienie mięśnia i najczęściej jest odbierana jako nieprzyjemna . Po dezaktywacji punktów spustowych nieprzyjemne odczucia mijają , pozostaje efekt działania zabiegu czyli eliminacja lub minimalizacja dolegliwości bólowych .

LASER WYSOKOENERGETYCZNY – NOWA SZYBKO DZIAŁAJĄCA FORMA TERAPII

Laser wysokoenergetyczny należny do rodzajów zabiegów biostymulacyjnych, które leczą tkanki poprzez ich regenerację na poziomie komórkowym.

Moc wyjściowa jest 30 razy wyższa w porównaniu z konwencjonalną laseroterapią.
Pozwala na bardzo głębokie przenikanie światła laserowego i efektywną stymulację tkanki oraz receptorów bólu nawet do głębokości 12 cm.

Terapia laserem wysokoenergetycznym jest szybką i skuteczną metodą leczenia niewywołującą efektów ubocznych, którą można zastosować w dowolnym miejscu w obrębie ciała.
Lasery wysokoenergetyczne w momencie dotarcia do skóry tworzy w ludzkiej tkance falę fotomechaniczną stymulującą wolne zakończenia nerwowe i inne receptory bólu w tkance podskórnej, blokuje ścieżki bólowe w układzie nerwowym i przynosi natychmiastową ulgę w bólu. Ponadto mechaniczna fala stymuluje miejscowe mikr okrążenie i wspiera drenaż limfatyczny chorego obszaru. Terapia laserem wysokoenergetycznym skutecznie leczy tkanki, jednocześnie dostarczając silnej i nieuzależniającej formy leczenia bólu.

Laser ten silnie wspomaga naturalne zdolności organizmu do regeneracji przy wystąpieniu stanu zapalnego (alergia, urazy, zabieg chirurgiczny), znacząco wspomaga pracę układu limfatycznego w obrzękach, poprawia mikr okrążenie w tkankach, powodując szybkie gojenie.

Jest zabiegiem idealnym w świeżych urazach, ostrym bólu – powoduje silną, długotrwałą i szybką ulgę , bardzo dobre efekty terapeutyczne daje także w dolegliwościach przewlekłych.

KWskazania: dysfunkcje mięśniowo-kostne (skręcenia, naderwanie więzadeł itp),dysfunkcje stawowe,lumbago, rwa kulszowa, bóle krzyża, ból różnego pochodzenia, procesy zapalne (zapalenia okołostawowe, zapalenie nadkłykci, zapalenie ścięgien, zapalenie kaletki itp), obrzęki na skutek zaburzenia krążenia krwi, limfy, urazy mięśni oraz ścięgien, zespół bolesnego barku, łokieć „Tenisisty” , „Golfisty”, zapalenie powięzi podeszwowej, ostroga piętowa, zapalenie kaletki, punkty spustowe,ból mięśniowo-powięziowy.

 

MASAŻ KOBIDO – to japoński styl pielęgnacji twarzy, jest najbardziej zaawansowaną technicznie formą masażu twarzy w Japonii. Daje jedne z najlepszych efektów terapii twarzy. Opiera się na 48 starożytnych charakterystycznych technikach, które koncentruj się głównie na specjalnych ruchach perkusyjnych. Japoński masaż twarzy Kobido  ma działanie pielęgnacyjne oraz liftingujące na poziomie skóry, tkanki podskórnej, powięzi i mięśni. Poprawia kontur twarzy, zapobiega powstawaniu tzw. chomików, podnosi policzki, spłyca bruzdy nosowo-wargowe, zmniejsza “worki” pod oczami, odprowadza z twarzy nadmiar nagromadzonej limfy, podnosi opadające powieki, wygładza zmarszczki mimiczne a skóra staje się bardziej jędrna i promienna.

 

ZAJMUJEMY SIĘ LECZENIEM 
Bólu kręgosłupa , dyskopatii , rwy kulszowej , choroby reumatoidalnej (RZS) , choroby zwyrodnieniowej stawów i kręgosłupa , skręceń , zwichnięć stawów skokowych , stanów po złamaniach , stanów po ortopedycznych zabiegach operacyjnych , bólu mięśniowych , zapaleń ścięgien i stawów , urazów neurologicznych ( udary) oraz wielu innych .
RODZAJE TERAPII FIZYKALNEJ

Fala uderzeniowa

Laseroterapia

Lampa Solaris

Ultradźwięki

Pole Magnetyczne (magnetronik)

Prąd Galwaniczny

Jonoforeza

Prądy Diadynamiczne (DD)

Interdyn (Prąd Interferencyjny)

TENS

Prąd Traeberta

Elektrostymulacja

Krioterapia

Tonoliza

Ultradźwięki

 

WYBRANE METODY MANUALNE I KONCEPCJE WYKORZYSTYWANE W NASZYM GABINECIE:

PNF – jest przykładem neurofizjologicznego kompleksowego systemu oddziaływania terapeutycznego opartego na najnowszych osiągnięciach nauk medycznych, którego celem jest praca nad utraconą funkcją. Ze względu na szerokie możliwości oddziaływania koncepcja stosowana jest nie tylko w problemach neurologicznych, ale także w ortopedii, chorobach nerwowo-mięśniowych, wadach postawy, czy skoliozach.

Ibita Bobath – jest koncepcją wykorzystywaną do rehabilitacji pacjentów z uszkodzeniem centralnego układu nerwowego (udar, uraz czaszkowo-mózgowy, SM, stłuczenie mózgu) rozwiązująca problemy i zaburzenia funkcji, ruchu i napięcia mięśniowego.

Terapia manualna N.A.P. – łączy koncepcję tradycyjnej terapii manualnej zajmującej się biomechaniką stawów i neurodynamiką tkanek z neurofizjologiczną wiedzą. Jest integracją nerwowo-ortopedycznej koncepcji terapii manualnej stosowanej w neurologii, ortopedii i traumatologii. Celem terapii jest zapobieganie i eliminowanie zaburzeń strukturalnych spowodowanych m.in. przez nieprawidłowy tryb życia.

Terapia Manualna wg Briana Mulligana – specjalistyczna, uznana na całym świecie, bezpieczna i efektywna koncepcja diagnostyczno-terapeutyczna mobilizacji stawowej połączonej z ruchem. Doskonale sprawdza się w przypadku fizjoterapii stosowanej po urazach sportowych jak i w dolegliwościach bólowych stawów obwodowych oraz odkręgosłupowych.

Terapia Mckenziego – opiera się na specjalnych protokołach diagnostycznych składających się z dokładnego wywiadu chorobowego, pozwalającego precyzyjnie ustalić zachowanie objawów oraz ich zmienność w ciągu doby. Taki sposób diagnozowania pozwala w wielu wypadkach znacznie wcześniej zidentyfikować źródło dolegliwości, niż mogą to zrobić skomplikowane, drogie badania obrazowe (rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa). Ten sposób badania oddaje też nieocenione usługi przy różnicowaniu bólów rzeczywiście wychodzących z kręgosłupa i takich, które tylko promieniują do pleców, zaś pochodzą z innych narządów (np. kobiecego narządu rodnego). Poprawnie przeprowadzone badanie pozwala precyzyjnie zakwalifikować objawy do jednego z zespołów klinicznych oraz wprowadzić odpowiedni sposób leczenia nastawiony na eliminację przyczyn.

Metoda Kinesiotapingu – jest systemem opartym na mechanicznym oraz sensorycznym działaniu specjalnego wzorowanego na mechanice ludzkiej skóry plastra. Kinesiotaping łączy się najczęściej z rehabilitacją ruchową – z metodą PNF, terapią manualną, czy terapią tkanek miękkich. Pomaga ona utrzymać efekty rehabilitacji na dłuższy okres lub do następnej wizyty fizjoterapeutycznej.
Terapia mięśniowo-powięziowych punktów spustowych z funkcjonalną diagnostyką narządu ruchu –
metoda rozpoznawania i eliminowania obszarów nadwrażliwości bólowej, wykorzystywana w leczeniu
zespołów bólowych kręgosłupa i stawów obwodowych, stanów pourazowych tk. miękkich: po skręceniach,
zwichnięciach, zerwaniach, naderwaniach, urazach i przeciążeniach sportowych, ograniczeniach ruchomości,
przeciążeniach związanych z charakterem pracy (bolesny bark, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, zespół cieśni
nadgarstka i wiele innych).

 

 

AWARIA LINI TELEFONICZNEJ 12 307-03-44

24 października 2024

AWARIA LINI TELEFONICZNEJ

Czasowa awaria numeru  12 307-03- 44

Prosimy o kontakt nr 535-609-676

lub nr 537-375-444- telefon zastępczy

PRZEPRASZAMY ZA UTRUDNIENIA